Kamienie ochronne - i jak z nimi pracować

29 sierpnia 2022

 

W życiu wiele jest sytuacji, relacji i wydarzeń, które nas męczą lub w jakiś sposób ograniczają. Czasami też przebywamy z ludźmi, z którymi lubimy spędzać czas, ale jednak po pewnym czasie czujemy się zupełnie wyczerpani. Takie sytuacje lub takie osoby mogą nieświadomie wysysać z nas energię. Kryształy ochronne mogą nam pomóc ochronić nasze pole energetyczne, czyli aurę przed obniżaniem jej energii. Jeśli więc chcesz zacząć pracę z kryształami, aby ich piękne wibracje wspierały i chroniły Twoją aurę - ale nie wiesz od czego zacząć? Ten artykuł będzie dla Ciebie.
 

Jak pracować z kamieniami ochronnymi

Jak rozpocząć pracę z kamieniami ochronnymi, by mogły służyć nam swoją mocą? Metod pracy z kamieniami jest kilka. Najprostsza z nich to po prostu noszenie danego kryształu przy sobie, najlepiej blisko ciała. Może to być w postaci biżuterii, lub po prostu przykładanie kamienia do ciała. Z ochronnym kamieniem można także spać - najlepiej wtedy włożyć go pod poduszkę lub ułożyć tuż obok łóżka. Jeśli temat rytuałów i magii nie jest Ci obcy, możesz wdrożyć takie kamienie w swoją praktykę. Oprócz tego, kryształy ochronne wspaniale nadają się do medytacji. Najważniejsza jednak jest świadoma praca z minerałem i poświęcenie mu uwagi - jeśli chcemy, by potem to on poświęcał uwagę nam i nas ochraniał.
 

Najmocniejsze Kamienie Ochronne

Poniżej zestawiam dość spory wybór wybranych przeze mnie kamieni - na podstawie lat pracy własnej, zebranych źródeł i zapisków z własnej czarownej księgi.

 

Czarny Turmalin (szerl) 

Najsilniejszy kamień ochronny w starciu z negatywnymi energiami. Stabilizuje i oczyszcza umysł ze złych myśli. Jego czarna barwa mocno uziemia i pomaga poczuć stabilność własnej psychiki. Podnosi poziom energii ciała astralnego. Odpiera ataki psychiczne, ale też łagodzi lęki i niepokoje. Zabezpiecza przed zanieczyszczeniami elektromagnetycznymi pochodzącymi ze sprzętów elektronicznych, np. od komputera czy telewizora. Stanowi idealny odpromiennik. Pomocny przy problemach z nerwowością. Ułatwia zasypianie i pomaga odgonić mroczne sny. Warto nosić go jako biżuterię lub postawić blisko sprzętów elektronicznych.

Dostępny TUTAJ

Kamienie ochronne i jak z nimi pracować - czarny turmalin to najsilniejszy kamień chroniący przed negatywną energią

Czarny Agat

Bardzo pomocny przy rozładowywaniu napięć i stresów. Wzmacnia siły życiowe i ochrania. Równoważy wszystkie czakry. To kamień uspokajający emocje i głęboko uziemiający - zresztą, jak niemal wszystkie czarne kamienie. Przywraca spokój ducha. Kiedyś obdarowywano agatami dzieci, aby ochronić je przed działaniem nieżyczliwych duchów i odpędzać nocne koszmary.

 

Agat mszysty

Jest to kamień wojowników. Dawniej używano go w celu wzmocnienia siły wewnętrznej i fizycznej oraz jako amulet ochrony przed wrogiem. To głęboko harmonizujący kamień dający siłę przebicia, trwanie przy swoich postanowieniach i wspaniale odganiający negatywne myśli. Oczyszcza ciało emocjonalne. Uziemia i łączy energetycznie z Matką Ziemią. Kamień ten ma za zadanie oddalać frustrację i gniew. Idealny towarzysz osób pracujących z przyrodą czy chcących dopiero rozpocząć z nią głębokie porozumienie.

Dostępny TUTAJ!

 

Obsydian czarny

Czarny obsydian znany jest przede wszystkim jako kamień wzmacniający ciało fizyczne. Uziemia i dodaje energii. Pomaga też poradzić sobie z traumą i szokiem, a także chroni przed atakami psychicznymi. To ciekawy kamień do rozwoju osobistego. Ciekawy - mam na myśli, że nie jest taki łatwy w pracy. Przy medytacji może ujawniać prawdy - czasami trudne do przełknięcia, bo o nas samych. Pomaga zrozumieć przeszłość i rozprawić się z nią, by lepiej wkroczyć w teraźniejszość. To kamień dla osób silnych psychicznie i gotowych na prawdę, na dostrzeżenie własnego fałszu i własnych błędów na drodze do rozwoju. Pomaga wyjść z postawy ofiary okoliczności i przejąć kontrolę nad własnym życiem. Nie jest polecany przy zaburzeniach psychicznych. 

 

Chalcedon

Kamień ten wspomaga przede wszystkim wewnętrzną przemianę, jak i pracę czakry gardła (szczególnie niebieski). Pomaga przy przemówieniach. Sprzyja odważnemu wyrażaniu swojego zdania i ponoć pomaga szybciej uporać się z chrypką, problemami z krtanią, strunami głosowymi, a nawet z tarczycą. Wspiera przy podejmowaniu decyzji. Ma też silne działanie ochronne i odbija negatywne energie od nas. Poprawia nastrój.

 

Obsydian śnieżny (agat islandzki)

Dawniej noszony przez Indian jako amulet strzegący przed złymi mocami. Chroni przed niesprzyjającymi energiami z zewnątrz, otwiera na dostrzeżenie własnej mocy i ukrytych talentów. To idealny kamień dla osób zalęknionych i niepewnych siebie, a także dla tych, którzy są stale narażeni na konflikty i kontakty z różnymi grupami ludzi. To także dobry kamień wspierający dla uzdrowicieli, parapsychologów i osób intensywnie pracujących z duchowością, gdyż wzmacnia zdolności spirytualne. Uziemia i wycisza. Dobry kamień dla osób po przejściach i starających uporać się z własnymi emocjami.

Kamienie ochronne i jak z nimi pracować - obsydian śnieżny dodaje odwagi i zalecany jest osobom o osłabionej psychice

Agat muszlowy (turitella)

Kamień ten, znany również pod nazwą turitella, jest zazwyczaj wykorzystywany przede wszystkim w rytuałach bogactwa. To kamień trzymający w sobie skamieniałości ślimaków sprzed 300ml lat! Ma w sobie także właściwości uziemiające i ochronne. Kiedyś kamień ten noszony był przez dzieci, aby chronił je przed złymi duchami. Już w starożytnej Persji tworzono z niego amulety, ozdoby i pieczęci. W dzisiejszych czasach, jego właściwości ochronne kieruje się przede wszystkim na ochronę dobytku i bogactwa.

 

Onyks czarny

Wspaniale sprawdzi się przy konieczności zetknięcia się z żałobą. Pomaga także w stanach lękowych i zwiększonym stresie. Pomaga zachować spokój i dyscyplinę. Zwiększa wiarę w siebie, sprzyja też budowaniu zachowań asertywnych i stawianiu własnych granic. Oczyszcza aurę z podczepów i niskich bytów. Stabilizuje i pochłania niekorzystną energię. Praca z tym kamieniem przydaje się również, gdy potrzebujemy koncentracji i samokontroli.

 

Krzemień pasiasty

Ten piękny kamień przywraca spokój ducha. Wzmacnia siły życiowe i zapewnia ochronę w trakcie rytuałów magicznych, zwłaszcza ochronnych. Wycisza. Chroni przed zawiścią, negatywnością i złymi duchami. Pomaga stłumić narastający niepokój w obliczu pojawiających się problemów. Dobry kamień dla osób zawodowo zajmujących się duchowością oraz kontaktami z bytami z zewnątrz. Wzmacnia siły życiowe.

 

Ametyst

Piękny, fioletowy ametyst to wspaniały kryształ do medytacji. Oprócz tego, chroni przed atakami psychicznymi i niskimi energiami. Pomaga poradzić sobie ze stresem i kontaktem z nieżyczliwymi nam osobami. Tworzy swego rodzaju duchową tarczę na aurze. Wpływa też na umiejętność podejmowania dobrych decyzji, wspomaga duchowy rozwój i otwiera na podszepty intuicji. Przyda się także, gdy walczymy z problemem bezsenności, a także częstymi bólami głowy, również migrenowymi.

Dostępny TUTAJ!

Kamienie ochronne i jak z nimi pracować - ametyst stanowi ochronny amulet, uspokaja i wycisza

Diament

Diament to najtwardsza substancja występujące w przyrodzie. Z tego powodu jego nazwa oznacza "niepokonany", "niezniszczalny". Kiedyś wierzono, że jego czyste jak światło wibracje wydłużają życie oraz chronią przed obłędem. Tworzy ochronę przed atakami energetycznymi, odbijając ją jak lustro, tylko że w dwójnasób. Oczyszcza umysł i wyostrza postrzeganie, uwalniając przy okazji od lęków i niepokoju. Oczyszcza także meridiany i ciało astralne.

 

Malachit

Malachit wspiera głębokie przemiany. Wzmacnia układ nerwowy i pomoże przetrwać trudne stany zwiększonego napięcia psychicznego. Polecany osobom zmagającymi się z migrenami i innymi schorzeniami układu nerwowego. Wspomaga także zaakceptować swojego ciało i pokochać siebie na nowo. Odpędza koszmary i złe sny - trzeba go jednak często oczyszczać, gdyż łatwo absorbuje energię. Przynosi szczęście podróżnikom. To pomocny kamień, gdy pracujemy też z wyobraźnią i wizualizacją.

 

Agat biały

Mówi się, że biały agat ochrania przed wampirami energetycznymi. Chroni przed zagrożeniami i wypadkami. Podobno strzeże ogniska domowego. Dawniej pełnił także rolę jako talizman szczęścia dla kobiet ciężarnych. Przydatny w magii płodności. Wierzono także, że leczy choroby oczu - jak większość agatów. Daje nadzieję na lepsze jutro.

 

Bursztyn

Ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe, rozgrzewające i przeciwzapalne, bursztyn jest często stosowany w kosmetologii. W duchowości bursztyn znajduje zastosowanie jako talizman ochronny. Eliminuje stres, uspokaja i jak wierzono - wchłania w siebie ból i cierpienie, chroniąc przed nimi swojego opiekuna. Przydatny w histerii i atakach niepokoju. Podobno pomaga także przy problemie drgających gałek ocznych.

Kamienie ochronne i jak z nimi pracować - bursztyn ochrania przed złą energią, rozgrzewa i uspokaja

Piryt

Wspaniały kamień uzdrawiający. Przyciąga obfitość i dobrobyt, a jednocześnie umacnia wolę i zwiększa pewność siebie. Pomaga przy problemach z niską samooceną, a także wspomaga pracę nad jąkaniem się. Podobno aktywizuje także wątrobę i przyspiesza leczenie krwiaków oraz oparzeń. Odgania smutek i melancholię. Odbija negatywne energie i ochrania przed niekorzystnymi wpływami z zewnątrz.

 

Agat brązowy

Ten uziemiający i uspokajający kamień dedykowany jest przede wszystkim ochronie majątku, a także ma czuwać nad przebywającymi z nami zwierzętami i roślinami. Można go położyć blisko legowisk naszych zwierząt albo włożyć do doniczki konkretnej rośliny. Pomaga także na choroby typowo kobiece.

 

Kryształ Górski

Ten niesamowity kamień mocy o najsilniejszym działaniu oczyszczającym jest łatwy do programowania i afirmacji, przynosi jasność umysłu, wzmacnia osobistą energię i aurę. Niweluje negatywne wibracje otoczenia. Wzmacnia działanie innych kamieni i nadaje się do energetyzacji pomieszczeń. Pomaga przestać użalać się nad sobą. Oddala lękliwość, roztargnienie i napięcia nerwowe. Wzmacnia układ immunologiczny i pomaga także przy częstych bólach głowy oraz problemach z krążeniem. Idealny kamień na bransoletkę lub amulet. 

Jak pracować z kamieniami ochronnymi - kryształ górski ochrania aurę, niweluje negatywne wibracje otoczenia

Kwarc dymny

Kwarc dymny to kamień, który dla starożytnych Celtów był świętym kryształem. Swego czasu produkowano z niego krucyfiksy i wieszano je w sypialni, aby zatrzymywały pecha i wszelkie zło. Wspaniały kryształ do uziemiania oraz oczyszczania duchowego. Odgania lęki, przeciwdziała melancholii. Oczyszcza atmosferę po kłótni. Pomocny przy walce z nałogami, szczególnie paleniem.  Pomaga podejmować odważne decyzje i zrywać relacje, które już nam nie służą. Kamień dobry dla przedsiębiorców i wszystkich ludzi stojących na progu dużych zmian.

 

Morion

Czarna i nieprzezroczysta odmiana kwarcu dymnego i wykazuje te same właściwości, co jej bratni kamień.

 

Kyanit (Cyjanit)

Kyanit to kamień stymulujący intuicję i równoważący wszystkie czakry. Oczyszcza meridiany oraz aurę, a także ochrania ją. Wspiera komunikowanie swoich potrzeb, szczególnie w sytuacjach konfliktowych. Często nazywany więc jest kamieniem dyplomacji. Rozprasza stres, niepokój i gniew. Pomaga zobaczyć sprawy takimi, jakie są - bez emocji i naszych wewnętrznych ocen i etykiet.

 

Hematyt

Hematyt słynie ze swoich zastosowań regenerujących. W litoterapii kojarzony jest przede wszystkim z leczeniem anemii i dotlenianiem krwi. Rozwija siłę i dyscyplinę wewnętrzną. Głęboko stymuluje czakrę pierwszą - uziemia, oczyszcza i uspokaja, dając przy tym poczucie większej stabilności i wiary we własną moc. Przyjmuje na siebie ataki energetyczne, pomocny dla osób zajmujących się duchowością zawodowo. Podobno chroni także przed promieniowaniem żył oraz wodnych cieków, a także uskoków i rowów tektonicznych.

 

Hemimorfit

To kamień ochraniający przed naszymi własnymi niekorzystnymi myślami. Pomaga w temacie rozwoju osobistego i pomaga połączyć się z wyższymi wymiarami, chroniąc jednocześnie przed złymi wpływami z nich pochodzącymi. Pomaga "wejść na wyższe wibracje" i odkryć swój prawdziwy potencjał. W starożytności używano tego kamienia jako lekarstwo na trucizny. Dzisiaj można używać go jako ochronę przed osobami, które nazwalibyśmy toksycznymi.

 

Turkus

"Kamień zwycięzcy" - bo tak często jest nazywany. Kiedyś służył wojownikom jako talizman kumulujący w sobie energię i ochraniający przed wypadkami. Miał też pomagać zachować zimną krew w obliczu niebezpieczeństwa. Ponoć, gdy coś miało się stać osobie go noszącej, turkus wytracał swój kolor. Dopiero, gdy niebezpieczeństwo zostało zażegnane, kamień wracał do swojego pierwotnego uroku. To kamień równoważący energię i pomagający zakończyć spory oraz przeciwdziałać atakom lękowym. Dodaje odwagi. Dobry kamień dla malkontentów. Pomaga spojrzeć na życie z trochę większym optymizmem.

 

Jaspis

Już od zamierzchłych czasów używany był w celach ochrony, chociażby przed nieżyczliwym spojrzeniem innych. Kamień ten, zwłaszcza jaspis czerwony, mocno pobudza i aktywizuje wszystkie dolne czakry, a także pochłania nagromadzone w nich negatywne energie. Należy być ostrożnym przy stosowaniu go, jeśli wstrzemięźliwość i panowanie nad emocjami nie jest naszą mocną stroną. Strzeże od bólu i letargu. Oczyszcza aurę i pomaga odgonić złe sny. Podobno wpływa także pozytywnie na przebieg ciąży. Wspomaga regenerację po operacji i ogólne dochodzenie do zdrowia.

Dostępny TUTAJ!

 

Fluoryt Tęczowy

Fluoryt Tęczowy uzdrawia emocjonalnie i duchowo. Równoważy nadmiar energii, otwiera na duchowe przekazy. Wysoce ochronny. Fluoryty ogólnie nazywane są Kamieniami Geniusza, gdyż otwierają na podszepty intuicji i niesamowite rozwiązania od dawna nurtujących nas problemów. Fluoryt koi system nerwowy. Pomaga przy bólach głowy. 

 

Tygrysie Oko

Kamień pomagający z wewnętrznymi blokadami emocjonalnymi. W wielu kulturach wierzy się, że kamień ten ochrania przed tzw. “złym okiem” i przyciąga szczęśliwe wydarzenia. Dodaje odwagi i wiary w siebie, pomaga zawalczyć o to, co jest dla nas w życiu ważne. Zalecany przy spadkach nastroju i depresji. Uczy konsekwencji i daje siłę przebicia się. Otwiera na rywalizację i sprawia, że nie boimy się konkurencji. 

Dostępny TUTAJ!

Kamienie ochronne i jak z nimi pracować - Tygrysie oko ochrania przed złym okiem

Serpentynit

Serpentynit ma nam zapewnić ochronę w czasie podróży, a także wspierać w trudnych okolicznościach życia. Przydatny przy pracy z uzdrawianiem. Może pomóc w docieraniu do swoich poprzednich wcieleń. 

 

Róża selenitowa (róża pustyni)

Pomaga w oczyszczeniu aury. Stosowana jako amulet chroniący przed złem. Równoważy czakry dolne z wyższymi, a także pozwala zachować uziemienie i koncentrację w trakcie medytacji. Pomaga oczyścić aurę i pomieszczenie, w którym się znajduje. Będzie wspaniałym towarzyszem do postawienia w pokoju lub w biurze.

Jak pracować z kryształami ochronnymi - róża pustyni chroni przed złem

Podsumowanie

Mam nadzieję, że udało mi się przedstawić możliwie duży wybór kamieni ochronnych, czyli takich, które pomagają niwelować negatywne energie. Przy pracy z takimi kamieniami, warto słuchać także swojej intuicji i tego, jak my się czujemy z danym kryształem. To z pewnością będzie najlepszy doradca przy wyborze kryształowego kompana. Niech ten artykuł będzie Twoją inspiracją i pomoże Ci wybrać to, czego potrzebujesz teraz najbardziej. 

 

Szukasz pięknych wyrobów z kryształów?

Zapraszam TUTAJ!

Znajdziesz mnie na:

Zapisz się do newslettera!

Zgadzam się

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Sprawdź swoją pocztę :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Informacje: