Pełnia Księżyca w Znaku Bliźniąt

07 grudnia 2022

Czas Pełni Księżyca w znaku Bliźniąt to czas jakości, jakie niesie ze sobą Żywioł Powietrza. Komunikacja, nauka, szerokie horyzonty - wszystkiego wszędzie po trochu. Niestała natura Bliźniąt może zachęcać nas teraz do przeskakiwania z jednego tematu w drugi - oznacza to, że jeśli odczuwaliśmy problemy z koncentracją na jednej rzeczy, teraz może się to nasilić. Warto także przyjrzeć się słowom, jakie wypowiadamy - i w jakim stylu to robimy. Bliźniak, jako mistrz słowa i komunikacji, czasami mówi, by mówić. Uwaga więc na tendencję do plotek, mało delikatnych komentarzy czy wtykania nosa w nieswoje sprawy. To jednak wspaniały czas na poszerzanie swojej wiedzy i swoich horyzontów, dowiadywania się nowych rzeczy i uzewnętrzniania swoich potrzeb czy swojego punktu widzenia - poprzez rozmowę, słowo pisane lub sztukę.

 

Zagadnienia jakim warto poświęcić czas w trakcie tej Pełni:

 • Czy daję sobie przestrzeń na poszerzanie moich zainteresowań?

 • Czy zdarza mi się manipulować słowami i przedstawianą przez siebie wersją wydarzeń?

 • Czy potrafię jasno komunikować swoje potrzeby? Czy potrafię też zrozumieć cudze?

 • Jak często przeskakuję z tematu na temat? Czy często się rozpraszam?

 • Jak mogę pozwolić sobie odpocząć od rutyny?

 • Czy jest w moim życiu jakiś aspekt, w którym należy zrobić porządek? Fizycznie lub duchowo?

 • Jak mogę dotrzeć do energii swojego wewnętrznego dziecka?

 • Czy pozwalam sobie na optymizm w życiu?

Pełnia w Znaku Bliźniąt

Proponowane działania na czas Pełni w Znaku Bliźniąt:

 • To dobry czas na formułowanie swoich marzeń i celów. W trakcie Pełni w Bliźniętach słowa mają szczególną moc, więc zwracaj na nie słowa i uważaj, czego sobie życzysz. I czego życzysz innym. To dobry czas na planowanie mapy marzeń; pisanie w dzienniku; nazywanie po imieniu swoich uczuć i celów. W wyrażaniu swoich potrzeb pomocna może okazać się runa Ansuz, powiązana z komunikacją.

 • Spotkaj się ludźmi! Bliźnięta to znak żywej komunikacji, wymiany poglądów i poznawania różnych punktów widzenia.

 • Spędź trochę czasu na wyrażaniu się poprzez sztukę. Spróbuj coś napisać, narysować, zatańczyć - niech to będzie Twoja artystyczna komunikacja, Twoja opowieść.

 • To także dobry czas na posprzątanie swojego otoczenia lub wnętrza. W takim zwyczajnym, fizycznym aspekcie, jak również w tym duchowym. Księżyc w Znaku Bliźniąt może wzmagać nasze zapędy do bałaganiarstwa. Dobrze jest jednak nie wzmagać tej rosnącej energii chaosu, a spróbować przynajmniej wyrzucić to, co zdecydowanie za długo zalega w domu. Robiąc miejsce w pokoju, może przy okazji najdzie nas nowa refleksja, że podobne porządki można zrobić też w sercu - dać odejść temu, co już nam nie służy i zaprosić do nas nowe.

 • Zrób coś ciekawego, coś nowego! Odważ się na nowe doświadczenia w ramach zbierania wiedzy o świecie i poszerzania swoich horyzontów. Obejrzyj gatunek filmu, jakiego nigdy wcześniej nie oglądałeś, posłuchaj gatunku muzyki, jakiego wcześniej nie znałeś; zamów zupełnie inną potrawę w restauracji niż zwykle - nie przywiązuj się do swoich nawykowych wyborów.

 • Poeksperymentuj ze swoim wyglądem. Bliźnięta to znak zmian i dynamiki, również znak doskonale przybierający nowe aktorskie role. Odważ się (chociażby w domowym zaciszu) na nietuzinkowe lub komiczne stylizacje, pobaw się ze swoim wyglądem, a potem zobacz jak się z tym czujesz. Czy potrafisz wczuć się w inny wygląd? Może to czas na inny makijaż? Nowa fryzura? Niecodzienny kolor płaszcza?

 • Popracuj z Żywiołem Powietrza, którego reprezentantem są Bliźnięta. Zapal kadzidełko w intencji uspokojenia emocji, wyklarowania komunikatów i oczyszczenia trudnych sytuacji.

 • Naładuj swoje kryształy i amulety; wystaw je na działanie blasku Księżyca.

 • Poćwicz dynamiczną jogę, skup się na rejonie rąk i ramion. Polecam także pozycje otwierające klatkę piersiową. Możesz także w trakcie ćwiczeń zaktywizować czakrę gardła - odpowiedzialną za tak ważną dla Bliźniąt komunikację - kontemplując kolor turkusowy lub…zwyczajnie nucąc sobie pod nosem swoją ulubioną piosenkę. 

 • Medytuj, aby uspokoić możliwe narastające napięcie w nerwowe związane z Pełnią - najlepiej skup się na medytacji związanej z wyciszeniem i uspokojeniem. Poniżej zamieszczam przykładową, bardzo krótką medytację uspokajającą, a także wyciszającą muzykę:

 

Cudownej Pełni! Ciekawych wrażeń na każdym polu!

 

Znajdziesz mnie na:

Zapisz się do newslettera!

Zgadzam się

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Sprawdź swoją pocztę :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Informacje: