04 lutego 2023

Pełnia Księżyca w Znaku Lwa

Przed nami intensywny czas Pełni spod znaku ognistego Lwa. Wyrażenie siebie, swoich uczuć i poglądów, wartości i pasji - teraz może się to wszystko wysuwać na pierwszy plan. Potrzeba pokazania się innym i pokazania się sobie, może nawet udowodnienia sobie czegoś. Czas Pełni w Lwie to także moment dramatycznych gestów, miłosnych eksplozji i chęci na podboje w tym temacie. Żywioł Ognia zmusza nas do szukania wewnętrznej iskry i wzniecenia płomienia, który mógł ostatnio przygasać wskutek rutyny i braku czasu dla przyjemności i tęsknot schowanych w sercu. Jakkolwiek możemy teraz mieć gest wobec przyjaciół i zalewać ich swoja szczodrością, warto przyjrzeć się własnej postawie i kontrolować egocentryzm i zaabsorbowanie sobą, które to mogą pojawić się teraz z większą mocą. Czasem dobrze się też dostosować pod innych. Kompromis. To czas odważnych działań i przejmowania inicjatywy, by zaimponować samemu sobie, jak również i innym, gdyż potrzeba uznania może się w tym czasie do nas odezwać. Dla osób zalęknionych i zakompleksionych ta Pełnia może być dobrą okazją, by zespolić się z energią Lwa i nauczyć się przyjmować komplementy - bez zaprzeczania im.

 

Zagadnienia jakim warto poświęcić czas w trakcie tej Pełni:

 • Czy mówię dobrze o sobie? Czy potrafię tak samo dobrze mówić o innych?

 • Czy znam swoje mocne strony?

 • Czy potrafię świętować własne sukcesy?

 • Czy tak samo dobrze potrafię znosić sukcesy innych?

 • Czy realizuję w życiu własne potrzeby? A może trwam w oczekiwaniach innych?

 • Co dobrego mogę zrobić dla swojej rodziny, albo przynajmniej dla siebie?

 • Jak mogę okazać sobie samemu więcej miłości i uznania?

 • Jak mogę lepiej wykazać się wobec własnych ambicji?

 • Czy odpowiednio dużo czasu poświęcam w swoim życiu na zabawę?
  Pełnia Księżyca w znaku Lwa

Proponowane działania na czas Pełni w Znaku Lwa:

 • Poświęć moment na refleksję na temat własnych osiągnięć. Zastanów się, ile przeszkód udało Ci się pokonać i jak wiele rzeczy wyszło po Twojej myśli. Albo i lepiej! Sporządź zatem listę swoich sukcesów z paru ostatnich miesięcy lub lat.

 • Podaruj sobie odrobinę luksusu - w końcu Lew to królewski szyk i elegancja. Nie żałuj sobie, zatroszcz się o siebie. Uwierz, że jesteś wart/a, by w Ciebie inwestowano. 

 • Wyraź swoje emocje i siebie po prostu. Postaraj się, by Twoje talenty zostały zauważone. Może to czas, by pokazać swoje prace szerszemu gronu? Pozwól sobie na kreatywność i bycie sobą. Nie obawiaj się zdania innych i tego, że komuś może się nie spodobać, co robisz. Lew nie boi się być oryginalny. Odważ się.

 • To dobry czas na praktykę miłości własnej. Stań przed lustrem i spróbuj przez minimum 5 minut mówić o sobie na głos same dobre rzeczy. Nie mów: “podobno jestem miła”, “mówią, że”. Mów po prostu: “jestem miła”, “mam piękne oczy”, “najbardziej w sobie lubię…”. Postaraj się. To ćwiczenie nie jest wcale takie łatwe do wykonania, ale może przynieść Ci dużo wzruszeń.

 • Spędź trochę czasu na zabawie. Zrób coś miłego, co jest dla Ciebie czystym relaksem i rozrywką - wcale niekoniecznie czymś do pracy. Zabawa dla zabawy. Na sukcesy i gonienie za ambicjami jeszcze przyjdzie pora. Zabawa daje nam jednak zdrowy work-life balance.

 • Popracuj z Żywiołem Ognia, którego reprezentantem jest ognisty Lew. Zapal świecę i wpatruj się w jej płomień nie mrugając, dopóki nie pojawią się łzy. Potem przez chwilę odtwarzaj pod powiekami obraz płomienia świecy. Następnie ponownie wpatruj się w jej płomień. Powtórz to kilka razy i zauważ, jak bardzo się przy tym wyciszasz. Taki rodzaj medytacji nazywamy bahiranga trataka. Możesz także po prostu zapalić w pokoju świecę i cieszyć się z obecności ognia, bez medytacyjnej kontemplacji.

 • Wizualizuj oczyszczenie swojej aury za pomocą żywiołu Ognia. Niech wszystkie zabrudzenia, spalają się w Ognia świecy, którą będziesz mieć nieopodal. Poczuj uzdrawiającej ciepło od środka.

 • Naładuj swoje kryształy i amulety; wystaw je na działanie blasku Księżyca.

 • Poćwicz jogę, która koncentruje się na rejonie klatki piersiowej: mostek, kobra, sfinks, wielbłąd i wszystkie pozycje, które dadzą Ci więcej przestrzeni w rejonie klatki. Joga yin i joga regeneracyjna pomogą się wyciszyć i pozbierać swoje myśli. Dobrym pomysłem będzie też wizyta na zajęciach Zdrowy Kręgosłup.

 • Medytuj, aby uspokoić możliwe narastające napięcie w nerwowe związane z Pełnią - najlepiej skup się na medytacji związanej z ukojeniem czakry serca oraz splotu słonecznego.

 

Cudownej Pełni! Ognistej pasji i przestrzeni dla wyrażania siebie - tego nam życzę.

 

 

 

Znajdziesz mnie na:

Zapisz się do newslettera!

Zgadzam się

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Sprawdź swoją pocztę :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Informacje: