Pełnia w Raku
07 stycznia 2023

Pełnia Księżyca w Znaku Raka

Przed nami bardzo emocjonalny czas Pełni spod znaku Żywiołu Wody. Uczucia i głębokie odczuwanie własnego wnętrza - to będzie to, czego możemy się teraz po sobie spodziewać. Mogą pojawić się nagłe i dość nieprzewidywalne zmiany nastrojów, a także napady smutków i smuteczków - często spowodowane myślami na temat rodziny i jej historii, relacji i naszego miejsca w tym wszystkim. Taka ogólna skłonność do rozpamiętywania przeszłości - zarówno pod kątem pozytywnym w postaci chęci powrotu do tego, co było, jak również w postaci ciągłego rozdrapywania ran i krzywd, jakich doznaliśmy. Dzieciństwo i jego traumy, archetyp Matki oraz praca z wewnętrznym dzieckiem - teraz to, co nieprzepracowane, może nas kąsać bardziej niż kiedykolwiek. Jest to dobry moment na te tematy, aby próbować je uzdrowić, jeśli jest w nich coś do uzdrowienia. Na pierwszy plan wysuwa się temat przebaczenia - sobie i innym - ale takiego przebaczenia, które jest szczere i niewymuszone. Warto też w tym czasie otoczyć się opieką swoich przyjaciół i osób nam życzliwych oraz zaufanych, by łatwiej było nam poskromić falę uczuć, która może nadejść. Teraz możemy odczuwać większą chęć, by zatopić się w energii gościnności i wzajemnego czerpania z tego, co oferuje wspólnota ludzka. 

 

Zagadnienia jakim warto poświęcić czas w trakcie tej Pełni:

 • Czy daję sobie przestrzeń na ujście moich emocji? Czy jestem w kontakcie ze swoimi uczuciami?

 • Czy potrafię przebaczać innym ich potknięcia? Czy mam w sobie wyrozumiałość?

 • Czy potrafię wybaczyć samemu sobie?

 • Jakim jestem przyjacielem? Czy potrafię wspierać?

 • Jak mogę okazać innym sympatię i zadbać o swoich przyjaciół i rodzinę?

 • Co dobrego mogę zrobić dla swojej rodziny, albo przynajmniej dla siebie?

 • Jak mogę otulić samego siebie czułością?

 • Jak mogę lepiej zaopiekować się sobą? Czy pozwalam na to innym, by otaczali mnie opieką?

 • Jak często wybieram to co znane dla mnie i w moim odczuciu bezpieczne - kosztem własnego rozwoju i pójścia dalej? Czy często usilnie tkwię w strefie komfortu?

Pełnia w Raku

Proponowane działania na czas Pełni w Znaku Raka:

 • To dobry czas na nawiązanie kontaktu ze swoim domem. Posprzątaj, udekoruj go, sprawdź co słychać u Twoich kwiatów na parapecie. Dom i rodzina jest Twierdzą Raka, więc nawiąż ze swoim domem ponowną więź, okazując mu uczucie. Jest to też zatem dobry moment na rytuały oczyszczające dom w sposób energetyczny, jak chociażby najprostsze okadzanie domu kadzidłami.

 • Spotkaj się ludźmi! Zaproś gości do domu, albo samemu odwiedź kogoś, kogo cenisz - kto jest dla Ciebie ukojeniem i wsparciem. Doceń w tym czasie, jak dużo dają zdrowe więzi rodzinne lub spotkania z prawdziwie wspierającymi przyjaciółmi. Zobacz, jak przyjemnie jest zorganizować przyjęcie, czy chociażby drobne spotkanie, na którym można okazać komuś przyjaźń. 

 • Wyraź swoje emocje. Jeśli ciężko Ci mówić o tym, co czujesz - poszukaj innego środka wyrazu. Krzycz, głośno śpiewaj, wyszepcz cicho, to co leży Ci na sercu - albo napisz to na kartce, narysuj, wyskacz, wytup, wytańcz…wypłacz. Nie musisz ubierać coś w słowa, ale pozwól by wybrzmiało.

 • To dobry czas na porządek w sprawach zaległych. Wróć do tego, czego nie udało Ci się (lub nie chciało) załatwić, coś co z różnych powodów było odwlekane w nieskończoność. Niech rachunki i maile służbowe mają dla Ciebie priorytet. Nie odwlekaj tego, co jest ważne.

 • Otocz się luksusem lub spraw sobie drobne przyjemności! Czekoladki? Róże? Nowe ubranie? Nikt tak jak Rak nie czerpie przyjemności z terapii zakupowej. Poszperaj po lokalnych sklepikach z rękodziełem, antykami. Doceń staranność jaką ludzie wkładają w nawet najdrobniejsze przedmioty zwyczajnego użytku, by nasza codzienność mogła być jeszcze piękniejsza. 

 • Opiekuj się innymi i pozwól sobie na wielkoduszność. Być może jest w Twojej okolicy ktoś, kto potrzebuje pomocy, albo chociażby ciepłego słowa? Może jest gdzieś w pobliżu jakaś zbiórka pieniędzy na kogoś w potrzebie? Pamiętaj też, że pomoc działa też w drugą stronę. Potrzeby innych są ważne, ale musisz dbać również i o siebie. Pozwól się sobą zaopiekować. Jeśli od dawna odczuwasz psychiczne cierpienie i nie potrafisz znaleźć w swoim otoczeniu kogoś, kto mógłby Ci pomóc albo Cię zrozumieć - rozważ konsultację z psychologiem, jako akt zadbania o samego siebie. Warto dbać o swoją psychikę. 

 • Popracuj z Żywiołem Wody, którego reprezentantem jest wodny Rak. Weź głęboką oczyszczającą kąpiel lub prysznic z intencją oczyszczenia. Pójdź na basen albo, nad jezioro i obserwuj kojący widok Wody, próbując poczuć jej kojącą elastyczność i niesamowitą zdolność do dopasowywania się do miejsca, w jakim się znajduje.

 • Naładuj swoje kryształy i amulety; wystaw je na działanie blasku Księżyca.

 • Poćwicz łagodną jogę, skup się na rejonie ramion, klatki piersiowej i brzucha. Bardzo delikatne pozycje skrętne i otwierające klatkę piersiową oraz biodra będą tu jak najbardziej na miejscu. Joga yin i joga regeneracyjna pomogą się wyciszyć i pozbierać swoje myśli. Dobrym pomysłem będzie też wizyta na zajęciach Zdrowy Kręgosłup. Poniżej zostawiam krótkie video z propozycją ćwiczeń:

 • Medytuj, aby uspokoić możliwe narastające napięcie w nerwowe związane z Pełnią - najlepiej skup się na medytacji związanej z ukojeniem czakry serca.

 

Cudownej Pełni! Oczyszczających wglądów i przestrzeni dla emocji - tego nam życzę.

 

Znajdziesz mnie na:

Zapisz się do newslettera!

Zgadzam się

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Sprawdź swoją pocztę :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Informacje: