Pełnia w Skorpionie
03 maja 2023

Pełnia Księżyca w Znaku Skorpiona

Przed nami bardzo intensywny i pełen wewnętrznych napięć czas Pełni w Skorpionie. Wybuchowość, konfliktowość, a także brak zaufania do innych i skłonność do negatywnego oceniania sytuacji, spraw i ludzi - teraz mogą być bardzo nasilone. Możemy mieć tendencję do nurzania się w chaosie mentalnym i bardzo intensywnych emocji i reakcji, często nieadekwatnych do sytuacji. Z drugiej strony - w sferze zawodowej może nas trochę nosić. Trudno będzie zdecydować się na odpoczynek. Możemy odczuwać więc wiecznie nienasycony pęd działania i produktywności. W którąkolwiek stronę to pójdzie, ta Pełnia, napędzana Żywiołem Wody, jest wyjątkowo intensywna. Mimo wszystko, możemy przejawiać ogromną skrytość i niechęć do ujawniania swoich uczuć. Jak na ironię, sami z chęcią będziemy odkrywać cudze sekrety i rozkładać działania innych na czynniki pierwsze. To czas ujawniania tajemnic i trudnych do przełknięcia prawd. Moment zmierzenia się ze swoją i cudzą ciemnością, a także czas żegnania i kończenia pewnych spraw. Zetknięcie się ze śmiercią i świadomością, że dotknie ona każdego - by, paradoksalnie, przypomnieć nam, że należy żyć. Głęboko i intensywnie, czując każdy jego moment. To także czas większej wrażliwości seksualnej, trochę w kontrze do wcześniejszego mroku. Warto więc skorzystać.

Pełnia w Skorpionie to czas intensywnych przeżyć

Zagadnienia jakim warto poświęcić czas w trakcie tej Pełni:

 • Czy daję sobie przestrzeń na zrozumienie własnych emocji? Jak często zagłuszam moje samopoczucie kompulsywną pracą?

 • Czy łatwo dopuszczam do siebie innych ludzi? Jeśli nie - dlaczego?

 • Jak często oceniam innych ludzi na ich niekorzyść? Czy zdarza mi się szybko kogoś przekreślać? Palić mosty?

 • Czy ufam ludziom? Czy muszę wiecznie sprawdzać ich rzetelność? 

 • Jak często koncentruję się głównie na negatywnych aspektach życia?

 • Jak mogę pomóc sobie doceniać codzienne małe pozytywne aspekty życia? Co muszę zmienić? Na co zwracać uwagę?

 • Jak często zdarza mi się doprowadzać siebie do nadmiernej eksploatacji? Czy dbam o swój odpoczynek?

 • Co mogę już puścić i pożegnać? Co przestało mi służyć?

 • Jakie emocje pojawiają się we mnie, gdy słyszę “memento mori - pamiętaj o śmierci”? Jak radzę sobie z tematem śmiertelności - nie tylko bliskich, ale też i własnej? I wszystkiego wokół?

 • Jak często trzymam w sobie urazę za dawne błędy w relacjach? Czy potrafię partnerowi coś nadal wypominać, mimo załagodzenia sprawy?

 

Proponowane działania na czas Pełni w Znaku Skorpiona:

 • To dobry czas na pracę z własnym Cieniem. Być może nawet nie będziesz tego robić intencjonalnie - Pełnia w Skorpionie może sama zmusić Cię do przyjrzenia się swojej nie takiej kryształowej stronie. Na wierzch mogą wyjść teraz Twoje najgorsze skłonności - Skorpion to znak detektywistycznego wręcz odkrywania tajemnic i ujawniania sekretów. Jeśli więc trudno Ci teraz będzie utrzymać spokój, uśmiech i otwarte serce - z radością powitaj swoją drugą, ciemniejszą stronę. Zastanów się, co może Ci o Tobie powiedzieć i o czym Ci przypomnieć. Nie da się być tylko światłem. Należy też poznać swoją ciemność.

 • Obserwuj swoje emocje i nie zaprzeczaj im. Nie daj się jednak wciągnąć w prowokacje, ani samodzielnie nie wywołuj konfliktów. Uważaj na wędrówkę swoich myśli i wyłapuj w porę, kiedy jeszcze myślisz o danym problemie, a kiedy już dopisujesz całkiem nowy scenariusz w swojej głowie.

 • Nie obawiaj się pracy z własną seksualnością. Z partnerem lub bez niego. Jeśli nie potrafisz sobie na ten moment jasno odpowiedzieć, co Cię podnieca, to najwyższy czas, aby poznać samego siebie. To również dobry moment, by zadbać o swoje genitalia i skonsultować się z lekarzem, jeśli zauważysz coś niepokojącego. Operacje na genitaliach nie są jednak w tym momencie wskazane.

 • To wspaniały czas dla osób zajmujących się badaniami, poszukiwaniem rozwiązań, analizą czy odkrywaniem sekretów. Być może będzie to zatem dobry czas, by wybrać się do escape roomu, poczytać powieść detektywistyczną albo obejrzeć dokument archeologiczny, ewentualnie zagrać w grę, której ważnym aspektem jest planowanie lub ustalanie danej strategii.

 • To dobry czas na praktykę czarostwa. Szczególnie sprzyjać nam teraz będą pogłębione praktyki śnienia (uwaga na możliwą bezsenność, jak to przy Pełniach bywa oraz na zwiększoną tendencję do zaburzeń somnambulicznych), praktyki oczyszczenia i odpędzania, a także kult przodków i praktyki skupione na zrozumieniu Śmierci. 

 • Poświęć chwilę, by przyjrzeć się swojej przeszłości. Przeanalizuj punkty zwrotne w Twojej historii i zauważ, jak Cię ukształtowały. Zauważ, że z wielu ciemnych momentów, ostatecznie wyłoniło się światło. Jeśli teraz dostrzegasz tylko mrok, być może jesteś dopiero w pierwszej fazie danego etapu. Najlepsze dopiero przed Tobą.

 • Popracuj z Żywiołem Wody, którego reprezentantem jest wodny Skorpion. Weź głęboką oczyszczającą kąpiel lub prysznic z intencją oczyszczenia. Pójdź na basen albo nad jezioro i obserwuj spokojny widok Wody, próbując poczuć jej kojącą elastyczność i niesamowitą zdolność do dopasowywania się do miejsca, w jakim się znajduje.

 • Naładuj swoje kryształy i amulety; wystaw je na działanie blasku Księżyca.

 • Poćwicz łagodną jogę, skup się na rejonie bioder oraz odcinka lędźwiowego. Ćwiczenia tantry lub próba podejścia do fizycznego aspektu kamasutry będzie także na miejscu. To również sprzyjający czas na rozpoczęcie ćwiczeń aktywizujących mięśnie dna miednicy. Joga yin i joga regeneracyjna pomogą się wyciszyć i pozbierać swoje myśli. Dobrym pomysłem będzie też wizyta na zajęciach Zdrowy Kręgosłup lub z rozsądkiem dawkowane sobie ćwiczenia siłowe - bardziej jako praktyka uważnego wzmacniania ciała niż wyżywanie się na sobie.

 • Medytuj, aby uspokoić możliwe narastające napięcie w nerwowe związane z Pełnią - najlepiej skup się na medytacji związanej z ukojeniem czakry sakralnej lub uzdrowieniem swojego wewnętrznego dziecka. Poniżej zostawiam przyjemną muzykę do słuchania, powiązaną z Czakrą Sakralną:

 

Cudownej Pełni! Głębokich i uzdrawiających wglądów oraz dużo dobrych emocji - tego nam życzę.

 

Znajdziesz mnie na:

Zapisz się do newslettera!

Zgadzam się

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Sprawdź swoją pocztę :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Informacje: