03 czerwca 2023

Pełnia Księżyca w Znaku Strzelca

Przed nami pełen wrażeń czas Pełni spod znaku ognistego Strzelca. Nieskrępowany optymizm, żądza przygód i odwaga, by ruszyć do przodu - teraz możemy zacząć marzyć z rozmachem i wcale nie chcieć poprzestawać tylko na marzeniu. Skupimy się na działaniu. Będzie nas dosłownie nosić i trudno będzie usiedzieć na miejscu. Bezczynność? Nie. Uwaga zatem na impulsywne decyzje i nagłe zmiany planów - chociaż, kto wie? Może to jest to, czego potrzebujemy teraz. Chęć do działania, ale jednoczesny chaos i rozproszenie. Możemy odczuwać sporą trudność w koncentrowaniu się na jednym tylko zadaniu, zamiast tego będziemy rozpoczynać coraz to nowsze czynności. W konsekwencji nie skończymy ani jednego, ani drugiego. Czas Pełni w Strzelcu to też moment poszerzania swoich horyzontów, dowiadywania się nowych rzeczy i rozumienia rzeczy z nowych perspektyw. Jest to zatem doskonały moment na naukę lub na dzielenie się wiedzą z innymi. Żywioł Ognia obecny teraz w tej Pełni będzie zachęcał do działania, a także odważnych decyzji i stania za swoją prawdą. Warto zachować jednak umiar we wszystkim, zarówno w poszukiwaniu wyzwań i przygód, jak również w dzieleniu się ze światem swoją szczerością, która w tym czasie może szczególnie łatwo przerodzić się w zwykłą butę, czy wręcz wygodnie usprawiedliwioną złośliwość. Szczęśliwie, energia Strzelca niesie też ze sobą duże poczucie humoru i otwartość, a także skłonności do flirciarstwa, więc jest spora szansa, że nasze drobne nietakty zostaną nam łatwo wybaczone. To czas wielkich podróży - zarówno tych fizycznych, jak również tych odbywających się w naszym wnętrzu. Dla osób interesujących się świadomym śnieniem czy zjawiskiem OOBE, ta Pełnia może być dobrą okazją, by porzucić swoją strefę komfortu i śmiało ruszyć w nieznane, iść szlakami, gdzie nie ma wydeptanej ścieżki.

Strzelec- znak zodiaku, świecznik zodiakalny

Zagadnienia jakim warto poświęcić czas w trakcie tej Pełni:

 • Kim jestem? Dokąd zmierzam?

 • Czy daję sobie szansę na rozwój? Inwestuję w siebie?

 • Czy mam odwagę do manifestowania swoich marzeń? Przekuwam myśli w czyn?

 • Czy pozwalam sobie na spontaniczność?

 • Jak często wychodzę poza sferę własnego komfortu?

 • Czy doprowadzam moje plany do końca? Jak często rozpraszam się gdzieś w połowie?

 • Z jakim nastawieniem witam życiowe zmiany?

 • Jak rozumiem szczerość z samym sobą? Czy stoję w swojej wewnętrznej prawdzie?

 • Jak często pozwalam sobie na czysty optymizm?

 • Czy odpowiednio dużo czasu poświęcam w swoim życiu na zabawę albo na podróże?

 

Proponowane działania na czas Pełni w Znaku Strzelca:

 • Poświęć moment na refleksję na temat własnych marzeń i celów. Zastanów się, ile rzeczy, które wcześniej były tylko pragnieniem, stało się rzeczywistością. Czy dostrzegasz tę obfitość wokół siebie? Przyjrzyj się swoim obecnym marzeniom. Czy znasz już drogę do ich osiągnięcia? Co musisz zrobić, by Twoja strzała trafiła prosto w cel?

 • To wspaniały czas na naukę i odkrywanie tematów lub rejonów, o których mieliśmy znikomą wiedzę. Strzelec reprezentuje archetyp nauczyciela, jak również wiecznego ucznia i ta energia pomoże w stałym poszukiwaniu bodźców do własnego rozwoju. Nowa ciekawa książka? Nauka języków? Nauka gry na instrumencie? Nowy kurs? Warsztaty? To wspaniały moment na to.

 • Wybierz się w podróż. Daleko, blisko - nieważne. Po prostu wyjdź z domu. Może to czas, by odwiedzić bliskich? Albo swój ulubiony las?

 • Jeśli od jakiegoś czasu długo z czymś zwlekasz, teraz możesz poczuć niesamowity impuls do działania. Jeśli tylko uda Ci się powstrzymać panujące w powietrzu rozproszenie i skoncentrować na jednej rzeczy i doprowadzeniu jej do końca - jest spora szansa na sukces.

 • To piękny moment na spędzenie czasu na łonie natury, szczególnie wśród zwierząt. Stadnina koni, obserwowanie ptaków w lesie, a może wolontariat dla schroniska? Poszukaj - okoliczne azyle dla zwierząt bardzo często pozwalają wziąć bezdomnego psa na spacer albo spędzić czas z czekającymi na dom kotami. Być może tego dnia wrócisz do domu z jedną istotą więcej? 

 • Spędź trochę czasu na swobodnej zabawie. Przede wszystkim pozwól sobie na niczym nieskrępowany śmiech, który poprawia nastrój w oczywisty sposób. Śmiech obniża takie hormony stresu w ciele i podnosi odporność przy regularnej praktyce. Obejrzyj zabawną komedię, albo samodzielnie odegraj jakąś scenkę z przyjaciółmi. Być może pomoże Ci też praktyka jogi śmiechu. Przykładowo: stań przed swoim znajomym lub partnerem i patrząc sobie w oczy, próbujcie mówić do siebie bardzo szybko “ahahahaha” symulując śmiech. Zapewniam, że za moment żadne z Was nie będzie musiało symulować.
  Zostawiam tutaj krótkie video tłumaczące czym jest Joga Śmiechu, a także - na wypadek gdybyście nie mieli partnera do treningu, zostawiam także i drugie video, w którym można poćwiczyć sobie razem z liderką Jogi Śmiechu, Karin Lesiak:

 • Nawiąż kontakt ze swoją czakrą gardła, energetycznie powiązaną ze Strzelcem. Śpiewaj, krzycz, mów, szepcz, recytuj wiersze, czytaj na głos książkę. Wsłuchaj się w swój głos. Pobaw się jego barwą, zauważ go, jak się zmienia w zależności od Twojej woli. Pozwól sobie wybrzmieć. Również praktyka mantr będzie tutaj odpowiednia. Warto zacząć od mantry: Hami Ham, Brahm Ham.

 • Popracuj z Żywiołem Ognia, którego reprezentantem jest ognisty Strzelec. Zapal świecę i wpatruj się w jej płomień nie mrugając, dopóki nie pojawią się łzy. Potem przez chwilę odtwarzaj pod powiekami obraz płomienia świecy. Następnie ponownie wpatruj się w jej płomień. Powtórz to kilka razy i zauważ, jak bardzo się przy tym wyciszasz. Taki rodzaj medytacji nazywamy bahiranga trataka. Możesz także po prostu zapalić w pokoju świecę i cieszyć się z obecności ognia, bez medytacyjnej kontemplacji.

 • Wizualizuj oczyszczenie swojej aury za pomocą żywiołu Ognia. Niech wszystkie zabrudzenia, spalają się w Ognia świecy, którą będziesz mieć nieopodal. Poczuj uzdrawiające ciepło od środka.

 • Naładuj swoje kryształy i amulety; wystaw je na działanie blasku Księżyca.

 • Poćwicz jogę, która koncentruje się na rejonie bioder. Joga yin i joga regeneracyjna pomogą się wyciszyć i pozbierać swoje myśli. Dobrym pomysłem będzie też wizyta na zajęciach Zdrowy Kręgosłup. W tym czasie możesz mieć więcej energii niż zwykle - być może spróbowanie zupełnie nowej aktywności sportowej pomoże Ci poszerzyć Twój bank doświadczeń. Swobodna energia Strzelca sprzyja przede wszystkim sportom związanym z zabawą - skoki na trampolinie, taniec, zumba.

 • Medytuj, aby uspokoić możliwe narastające napięcie w nerwowe związane z Pełnią - najlepiej skup się na medytacji nastrajającej do pozytywnego myślenia i motywującej do działania. Medytacja nad czakrą gardła także będzie wspaniałym wyborem.

 

Cudownej Pełni! Niesamowitych podróży, tych dosłownych lub tych metaforycznych oraz przestrzeni dla optymizmu - tego nam życzę.

Znajdziesz mnie na:

Zapisz się do newslettera!

Zgadzam się

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Sprawdź swoją pocztę :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Informacje: