05 kwietnia 2023

Pełnia Księżyca w Znaku Wagi

Pełnia w Znaku Wagi to moment, gdy będziemy szukać raczej wewnętrznej harmonii i zgody ze swoim wewnętrznym światem, niż nowych wyzwań i sporów. Żywioł Powietrza zachęcać będzie teraz do poszukiwania klarownych środków komunikacji i wyjaśniania ciążących nam na sercu spraw w sposób grzeczny, stonowany i dyplomatyczny - zazwyczaj. Wbrew tym proklamowanym przez Wagę wartościom, również i teraz możemy jednocześnie odczuwać zwiększoną frustrację wobec swoich związków i mieć zdecydowanie mniej cierpliwości do ludzi, więc tym bardziej będzie nam zależeć na wyjaśnieniu ważnych sytuacji. Lub na zamknięciu pewnych rozdziałów w życiu. Czy zrobimy to dyplomatycznie, to już inna sprawa. Naszym zadaniem na teraz jest próba opanowania nerwów zazwyczaj pojawiających się w Pełni i zrozumienie, czym jest dla nas harmonia życiowa - oraz gdzie musimy dołożyć odważnik - albo gdzie go odjąć, by szalki naszej życiowej wagi się wyrównały.

 

Zagadnienia jakim warto poświęcić czas w trakcie tej Pełni:

 • Jak rozumiem balans w swoim życiu?

 • Jak często rezygnuję z czasu dla siebie na rzecz czasu dla innych?

 • Czy czuję, że w mojej obecnej relacji tyle samo otrzymuję, co daję? Czy czuję równowagę w naszym związku?

 • Jak często mam problemy z podejmowaniem decyzji? 

 • Czy pozwalam sobie na odpoczynek? Jeśli tak - czy potrafię naprawdę odpoczywać?

 • Czy potrafię działać w grupie? Czy idea współpracy jest czymś co mnie przyciąga czy odrzuca?

 • Jak często staram się pomagać wszystkim wokół, nie bacząc na swój własny stan?

 • Jak często wstrzymuję się przed powiedzeniem komuś szczerze, że jego zachowanie wobec mnie jest niestosowne/bolesne?

 • Co w moim życiu wymaga zbalansowania?

Księżycowa Bogini - symbol. Pełnia w Wadze. Autor szkatułki: Otanos

Proponowane działania na czas Pełni w Znaku Wagi:

 • To dobry czas na porządki życiu i naukę odpuszczania. Jeśli czujesz, że ciągniesz coś za długo, albo poziom Twojej frustracji w związku z czymś zaczyna sięgać zenitu, możesz przetransformować te energie w coś konstruktywnego. Poszukać nowych rozwiązań, alternatyw albo skonfrontować się z problemem. Albo odpuścić.

 • Znak Wagi to wielki miłośnik kultury i sztuki. Będzie to zatem wspaniały moment na obcowanie ze sztuką we wszelakiej formie. Teatr? Muzeum? Wystawa malarstwa lub rzeźby? A może pokaz tańca lub koncert? Z pewnością znajdziesz wiele opcji.

 • Werbalizuj swoje pragnienia. Zapisz na kartce to, co chcesz osiągnąć i co najważniejsze - jak - chcesz to osiągnąć. Poświęć chwilę na wizualizację swoich pragnień, wyobraź sobie siebie w momencie spełnienia Twoich życzeń. Pamiętaj, by wyrażać swoje pragnienia również wobec związku. Czas Pełni w Wadze sprzyja komunikacji. Ale komunikacja działa tylko wtedy, gdy mówisz o niej głośno. Nie każmy się innym domyślać :)

 • To dobry czas na eksperymenty z wizerunkiem. Waga zazwyczaj lubi wyróżniać się ciekawym ubiorem - może warto więc spróbować czegoś nowego? Kto wie, może odkryjesz ciekawe połączenie kolorów lub zestawienie krojów, które wyjątkowo Ci pasują?

 • To wspaniały moment na naukę odprężenia i relaksu. Jeśli tylko możesz, pozwól sobie odpocząć, wygospodaruj czas tylko dla siebie i przypilnuj, by nie zapełniać tego czasu kolejnymi zadaniami “w ramach odpoczynku”. Relaks, po prostu.

 • W trakcie tej Pełni możemy odczuwać pewien chaos i roztargnienie. Być może to nie jest teraz najlepszy moment na podejmowanie życiowych decyzji (które i tak będą przychodzić nam teraz z trudem), ale za to jest to dobry czas na praktykę tworzenia. Zabaw się sztuką, stwórz coś, co możesz uznać za artystyczne. Zauważ, jak możesz się dzięki temu wyciszyć i jak wiele możesz przekazać w akcie tworzenia.

 • To jest dobry moment na słowo pisane. Jeśli w Twojej szufladzie zalega niedokończony wiersz, opowiadanie lub…służbowy mail na komputerze, teraz będziesz mieć więcej weny do pisania. To wspaniały więc czas na nadrobienie maili, odpisanie na listy, czy powrót do pisania zarzuconej wcześniej książki.

 • Popracuj z Żywiołem Powietrza, którego reprezentantem jest Waga. Zapal kadzidełko w intencji uspokojenia emocji, wyklarowania komunikatów i oczyszczenia trudnych sytuacji.

 • Naładuj swoje kryształy i amulety; wystaw je na działanie blasku Księżyca.

 • Poćwicz dynamiczną jogę, skup się na rejonie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Polecam także pozycje otwierające klatkę piersiową. Możesz także w trakcie ćwiczeń zaktywizować czakrę gardła - odpowiedzialną za tak ważną dla Wagi komunikację - kontemplując kolor turkusowy lub…zwyczajnie nucąc sobie pod nosem swoją ulubioną piosenkę. 

 • Medytuj, aby uspokoić możliwe narastające napięcie w nerwowe związane z Pełnią - najlepiej skup się na medytacji związanej z wyciszeniem i relaksacją. Głęboka Yoga Nidra zdaje się być tutaj odpowiednia.

Cudownej Pełni! Transformujących wglądów i przestrzeni na odpoczynek, tego na wszystkim życzę.

 

Znajdziesz mnie na:

Zapisz się do newslettera!

Zgadzam się

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Sprawdź swoją pocztę :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Informacje: