02 lipca 2023

Pełnia w Znaku Koziorożca

Czas Pełni w znaku Koziorożca to moment refleksji nad swoim życiem zawodowym, poprawą sytuacji finansowej, a także zastanowienie się nad znaczeniem ambicji w naszych działaniach. Żywioł Ziemi skłoni nas teraz, by pochylić się nad światem materii i jeszcze raz przeanalizować swoje plany. To zdecydowanie dobry moment na wprowadzenie do swojego życia żelaznej dyscypliny i konsekwencji w działaniu. Z drugiej strony, warto zachować w tym umiar, aby nie stać się zimnym jak maszyna w procesie dążenia do swoich celów. Niezmordowana pracowitość, niewzruszone zasady, dążenie do władzy i pewna schematyczność działania - to będą tematy, jakie mogą pojawić się w tym czasie. Jeśli planowaliśmy osiągnąć coś wielkiego, to Koziorożec, jako tytan sumiennej pracy, pomoże nam w tym momencie. Będzie nam łatwiej powrócić do dawno porzuconych projektów i po prostu skończyć to, co zaczęliśmy. To dobry czas na refleksje na temat życia zawodowego, poczucia personalnej misji, tematów docenienia, ambicji i w ogóle rozwoju własnej kariery. Pełnia w Koziorożcu sprzyja jednak pesymistycznemu spojrzeniu na świat i na to trzeba zwrócić szczególną uwagę, by się nie dać temu przytłoczyć. Wyzwaniem na ten czas Pełni będzie więc realistyczne i odpowiedzialne podejście do życia i wykorzystanie naszego czasu w sposób możliwie najbardziej pożyteczny i praktyczny, a z drugiej strony - zachowanie balansu między pracą, a zwyczajnym życiem. Ta Pełnia mówi o powolnym, ale sukcesywnym wspinaniu się na szczyt. Jeśli marzysz o czymś, mądrość tej Pełni mówi, by po prostu do tego dążyć - opracować dobry plan i trzymać się go, nawet jeśli coś zabierze Ci dużo czasu - całe dnie, miesiące, czy lata. Czas i tak upłynie.

 

Zagadnienia jakim warto poświęcić czas w trakcie tej Pełni:

 • Jak dużą rolę w moim życiu odgrywają autorytety? Czy jest ktoś na kim się wzoruję? A może to ja pragnę być autorytetem?

 • Czy potrafię też puścić czasem kontrolę i pozwolić sobie na spontaniczność?

 • Czy zdarza mi się cierpieć na pracoholizm? Czy poświęcam życie towarzyskie i rodzinne na rzecz pracy? Czy potrafię zachować balans między pracą, a życiem prywatnym?

 • Jak często zdarza mi się zanurzać we własnym pesymizmie i oczekiwaniu na najgorsze?

 • Czy dążę do władzy nad innymi? Czy zdarza mi się zawierać znajomości, tylko dlatego, że się opłacają?

 • Czy zdarza mi się uparcie trwać przy swoich poglądach? Czy otwarcie się na zdanie innych przychodzi mi z łatwością?

 • Czy lubię swoją pracę? Spełniam się w tym, co robię?

 • Jak często poddaję się w swoich planach i marzeniach? Co było tego powodem? Brak planu, niedostateczna dyscyplina czy brak wiary w sukces?

 • Co w moim życiu wymaga lepszej organizacji i dyscypliny? Co mogę zaplanować już teraz?

 • Jak często kończę to, co zaczynam? Czy doprowadzam sprawy do końca, czy porzucam projekt gdzieś pod koniec?

Pełnia w Koziorożcu

Proponowane działania na czas Pełni w Znaku Koziorożca:

 • To dobry czas, by zanurzyć się nieco w historii i dawnych wydarzeniach. Energia Koziorożca skrywa w sobie zamiłowanie do przeszłości. Wizyta w muzeum albo ciekawy dokument historyczny teraz mogą nas pociągać nieco bardziej. Warto ten czas poświęcić na zgłębianie historii - chociażby własnej i losów swojej rodziny. Być może wizyta w sklepie z antykami zaowocuje równie ciekawymi historiami o przedmiotach, które wpadną Ci w oko.

 • Gry strategiczne, takie jak szachy lub inne, w których taktyka odgrywa kluczową rolę, będą teraz wspaniale stymulować mózg.

 • Popracuj z roślinami i żywiołem Ziemi, którego reprezentantem jest znak Koziorożca. Może czas odkurzyć liście roślin w domu, poprzesadzać coś, coś posadzić, posiać? Pełnia w Koziorożcu sprzyja wszelkim pracom w ogrodzie. To także korzystny czas na wzrost roślin, których najcenniejszym plonem jest korzeń.

 • To czas oczyszczenia i dbałości również o ciało. To będzie wyjątkowo korzystny czas na pielęgnację rąk i paznokci.

 • Kontakt z żywiołem Ziemi w sposób bezpośredni pomoże Ci pozbierać myśli i naładować akumulatory. Jeśli masz możliwość, wybierz się do lasu albo w góry. Sam motyw wędrówki i po prostu długotrwały spacer potrafią poukładać w głowie bieżące sprawy i dać przyjemną stymulację ciała.
  Tutaj serdecznie polecam zapoznanie się z książką Leśna Terapia, autorstwa dendroterapeutki Agnieszki Antosik, która na łamach swojego dzieła przybliża świat drzew, natury i naszego miejsca w nim, a także pomaga na nowo połączyć się ze swoim dobrym samopoczuciem, poprzez uspokajającą moc lasu. Dodatkowo, szczerze polecam zajrzeć na stronę na Facebooku pani Agnieszki:
  Szepcząca z Drzewami

 • To wspaniały moment na doskonalenie czegoś w swoim życiu sumienną i czasem może nawet monotonną pracą. Za to rzetelną i wytrwałą. Jesteś rysownikiem i zawsze najgorzej wychodzą Ci dłonie? Teraz jest dobry moment na dokładne studium rysowania tego aspektu. W Twoim warsztacie czeka na Ciebie dzieło, któremu brakuje tylko ostatniego szlifu? Do dzieła. Pracujesz nad jakąś pozycją w jodze? To czas, by zastanowić się nad jej dokładnymi wytycznymi.

 • Spędź trochę czasu na refleksji na temat swojej rodziny, swojego pochodzenia i swojego poczucia przynależności. To dobry moment na kompletowanie swojego drzewa genealogicznego i cofanie się w przeszłość aż do swoich korzeni. Być może przyjdą do Ciebie nowe wglądy i ciekawe refleksje o powtarzających się w Twoim rodzie schematach działania czy doświadczania.

 • Wizualizuj połączenie się z Żywiołem Ziemi, jako wewnętrzną praktykę uziemienia. Wypróbuj Pozycję Drzewa. Stań na jednej nodze, a stopę drugiej nogi przyłóż do wnętrza nogi podstawnej. Spróbuj utrzymać równowagę. Znajdź w tej pozycji wyciszenie i wyobraź sobie, jak z nogi podstawnej wyrasta korzeń, łączący Cię z podłożem, dający Ci siłę i stabilność. Po paru oddechach lub paru minutach, zmień nogę. Możesz także usiąść wygodnie (najlepiej na trawie) i wyobrazić sobie jak z podstawy Twojego kręgosłupa wyrasta korzeń łączący Cię z energią Ziemi i dający Ci wsparcie, jakiego potrzebujesz.

 • Naładuj swoje kryształy i amulety; wystaw je na działanie blasku Księżyca.

 • Poćwicz jogę, która koncentruje się na zdrowiu kręgosłupa, a także pracy stawów, zwłaszcza kolan. Skup się także na prawidłowej pracy stóp. Zajęcia o nazwie Zdrowy Kręgosłup będą tutaj szczególnie przydatne. Joga yin i joga regeneracyjna pomogą się wyciszyć i pozbierać swoje myśli. 

 • Medytuj, aby uspokoić możliwe narastające napięcie w nerwowe związane z Pełnią - najlepiej skup się na medytacji związanej z ukojeniem splotu słonecznego lub otwarcia czakry serca.

 

Cudownej Pełni! Poczucia stabilizacji i spokoju wewnętrznego, by móc z nadzieją spojrzeć w przyszłość! 

 

Znajdziesz mnie na:

Zapisz się do newslettera!

Zgadzam się

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Sprawdź swoją pocztę :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Informacje: