19 lipca 2022

Proste sposoby na celebrację Sabatu Lammas / Lughnasadh

Misy tybetańskie, kryształowe, magia, dzwonki koshi, zaphir, dźwiękoterapia, masaż dźwiękiem, leczenie, medytacja, uzdrowienie, oczyszczenie, harmonizacja, wyciszenie

Wstęp

Sabat Lughnasadh za rogiem, a Ty nie masz za bardzo pomysłu, jak poświętować? Ten krótki artykuł da Ci szczyptę inspiracji, jakiej być może potrzebujesz, by jak najpełniej przeżyć Święto Pierwszych Zbiorów.

 

Spis treści

  1. Dekoracje na Święto Żniw
  2. Spacer wśród Natury
  3. Muzyka i Taniec
  4. Dywinacja
  5. Upiecz Chleb
  6. Uczta
  7. Medytacja Wdzięczności
 

1. Dekoracje na Święto Żniw

Udekorowanie swojej przestrzeni pomoże Ci łatwiej poczuć atmosferę tego święta. Najlepiej, aby dekoracje nawiązywały do mocy Słońca i środka lata. Wykorzystaj więc do ozdoby kłosy i ziarna zbóż (pszenica, jęczmień, owies, kukurydza), letnie kwiaty (maki, nagietek, nasturcje, kwiaty koniczyny, piwonie). Jednak chyba jedną z najbardziej charakterystycznych dekoracji będzie kwiat słonecznika, symbolizujący moc Słońca. Oprócz tego, w swojej przestrzeni warto położyć świeżo wypieczony chleb, wieniec z kwiatów i kukiełkę zrobioną ze zbóż lub liści kukurydzy, mającą przynieść do nas szczęście i pomyślność.

Lammas Lughnasadh Rytuał

2. Spacer wśród Natury

Sabat Lughnasadh i pełnia lata to wspaniały moment na zespolenie z Naturą. Dobrze jest spędzić ten czas na jej łonie - podziwiając lasy, łąki, pola, ogrody. Po prostu być na zewnątrz. To czas pracy z Żywiołem Ziemi, więc kiedy tylko możesz i jest to bezpieczne - postaraj się chodzić na boso. Poczuj trawę, piasek lub ziemię pod stopami. Dotknij drzew, liści, kamieni. Spójrz w słońce i poczuj świeżość wiatru na twarzy (o ile zechce się pojawić). Kontempluj piękno przyrody i podziękuj jej za tę obfitość, jaką Cię otacza.

3. Muzyka i Taniec

Czas Święta Pierwszych Zbiorów to czas radosny, skupiający się na przywoływaniu do swojego życia szczęścia, dobrobytu i poczucia sukcesu. Otocz się muzyką i wpraw swoje ciało w ruch, aby odczuć to ciepło i radość we wnętrzu swojej istoty. 

4. Dywinacja

Czas Lammas to dobry moment na analizowanie swoich planów i ewentualne korygowanie ich. Warto w tym dniu poświęcić chwilę w skupieniu, by oddać się różnym technikom przepowiadania przyszłości w kontekście swojego dobrostanu i obfitości. Śmiało sięgnij po karty Tarota, Runy lub inne formy dywinacji.

5. Upiecz chleb

Tradycyjnie z okazji Święta Żniw, piekło się ofiarny chleb (lub tzw. lammasowe placki) z zebranych pierwszych zbiorów. Takie wypieki jadło się pod gołym niebem, okruszki zaś rzucano duchom natury i dzikim zwierzętom w zamian za zostawienie w spokoju zwierząt gospodarskich. Swój chleb możesz także podarować Duchom Natury, w podzięce za ich, zostawiając malutki kawałeczek (a nie cały chleb!) w miejscu związanym z dzikością przyrody, np. w lesie.

Lammas Lughnasadh Rytuał

6. Medytacja Wdzięczności

Poświęć chwilę, by zastanowić się, jak dużo udało Ci się otrzymać od Losu do tej pory. Swoje przemyślenia możesz zapisać na karteczce. Być może na początku będzie to szło dość opornie, szczególnie jeśli przeżywasz teraz nieco cięższy okres w życiu. Postaraj się jednak napisać cokolwiek. Zacznij od ogólników - zakładam, że masz co jeść, masz za co żyć, podziękuj za sam fakt, że w ogóle witasz kolejny dzień. Potem możesz skupiać się już na bardziej szczegółowych rzeczach, np. podziękuj za czas z przyjaciółmi, za wczorajszy dzień, za tę ulgę, gdy wydawało Ci się, że będziesz mieć problemy, a wszystko skończyło się dobrze…Przypominaj sobie całe to dobro, jakiego doświadczasz, aż zapełnisz kartkę. Możesz ją zachować dla siebie, by ją odczytywać w trudnych chwilach, lub spalić w Ogniu, np. przy świecy, dziękując Losowi za wszystko.

 

7. Uczta i czas wśród ludzi

Uczta i wspólne biesiadowanie z bliskimi to jeden z tradycyjnych sposobów spędzania tego radosnego czasu. Na taką ucztę, każdy z uczestników przynosi coś od siebie i wspólnie dokłada się do energii grupy. Tradycyjne posiłki na ten czas to przede wszystkim pieczywo, świeżo robiony chleb, placki jęczmienne, ciastka i wyroby kukurydziane, kukurydza, ziemniaki, orzechy, nasiona słonecznika, ryż, jeżyny, maliny i wszystkie letnie owoce, a także wino, cydr i herbata z tawuły.

Sabat Lammas to w ogóle wspaniały czas na celebrację i grupową magię. W związku z tym, serdecznie zapraszamy Cię do otwarcia z nami przestrzeni obfitości, zanurzenia się w magii Słońca i lata, a także poznania podstaw magii ochronnej i wiedźmowego rękodzieła.

Zapraszamy na Rytuał Lammas!

Kliknij tutaj, aby się zapisać! :)

 

A poniżej zostawiam jeszcze krótką ściągę, gdybyście szukali czegoś na szybko w sprawie sabatu Lammas:

Lammas Lughnasadh Rytuał

 

Znajdziesz mnie na:

Zapisz się do newslettera!

Zgadzam się

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Sprawdź swoją pocztę :)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Informacje: